DMU var igen i år endnu en succes for KBK. Vi havde rekordmange deltagere – 69 tilmeldte + 21 ledere/forældre og det kunne mærkes i Vardes store hal på finaledagen. KBK viste sig klart i overtal og demonstrerede hvordan ægte klubkammeratskab ser ud. Dem der spillede kæmpede bravt, mens resten energisk heppede og støttede deres klub med tilråb og klapsalver i massevis.

Nedenunder ses en liste over medaljetagere fra KBK til dette års DMU:

Andreas Lysgaard  Vinder af U09 D HS   
Andreas Lysgaard  Nr. 2 i U09 D HD   sammen med Harald Narv Welling 

U11

 
Johanne Petra Rink  Vinder af U11 D MD   sammen med Peter Venås, Hvidovre 
Sigurd Møller Jeppesen  Nr. 3 i U11 D HD   sammen med Frederik Kryger Andersen, Ledøje-Smørum 
Svante Herrik  Nr. 3 i U11 A MD   sammen med Thea Sisse Rink 
Vitus Georg Stage  Nr. 2 i U11 C HS   

U13

 
Anna Frigga Holm Amhøj  Vinder af U13 D DD   sammen med Frida Rose Møller Jeppesen 
Christian Vorting  Nr. 3 i U13 B HD   sammen med Magnus Poder Benjaminsen 
Christian Vorting  Nr. 3 i U13 B HS   
Christian Vorting  Vinder af U13 B MD   sammen med Michelle Berg, Fredericia 
Emma Pi Carlstedt  Nr. 3 i U13 B DS   
Frida Rose Møller Jeppesen  Nr. 2 i U13 D DS   
Gabriel Stangerup  Nr. 3 i U13 D HS   
Katarina Kjølbro  Nr. 2 i U13 D DD   sammen med matilde jørgensen, Horsens 
Sofie An Carlstedt  Nr. 3 i U13 B DS   

U15

 
Anna Rosa Haarder  Nr. 2 i U15 C DS   
Emilie Vogelius  Nr. 3 i U15 B DS   
Ernesto Quiala Herrera Mortensen  Nr. 2 i U15 D HD   sammen med Mads Emil Svensson 
Jesse Simone Nelson  Vinder af U15 A DD   sammen med Maria Lykke thuneby 
Nanna Reiler  Nr. 3 i U15 D DS   
Nanna Reiler  Nr. 2 i U15 D MD   sammen med Malthe Aa. Manicus, Svenstrup 
Veronica Lofvall Viskum  Nr. 3 i U15 D DS   
Veronica Lofvall Viskum  Vinder af U15 D MD   sammen med Viggo Löfvall 
Viggo Löfvall  Vinder af U15 D HD   sammen med Silas Jespersen, Hvidovre HB2000 
Viggo Löfvall  Vinder af U15 D HS   

U17/U19

 
Alma Lilja Petersen  Nr. 3 i U17/U19 M DD   sammen med Mie He Larsen 
Amanda Hartmann  Nr. 3 i U17/U19 M DD   sammen med Caroline Sorth 
Caroline Sorth  Nr. 2 i U17/U19 A DS   
Felix Scheutz  Nr. 3 i U17/U19 M HD   sammen med Noah Sung Thomsen 
Filip Jansen  Nr. 2 i U17/U19 M MD   sammen med Mie He Larsen 
Mie He Larsen  Nr. 3 i U17/U19 M DS   

 

Tusind tak til alle de frivillige, der har gjort det muligt at holde den stolte tradition kørende, stadig med voksende deltagerantal.